Programy do kodowanie – który wybrać

Zaczynasz swoją przygodę z kodowaniem, od czego by tu zacząć? Każdy początkujący programista musi przejść przez ciężką drogę prób i błędów, poznać nowe, zupełnie inne środowisko. Zdobywając pierwsze doświadczenia w tym kierunku należy wybrać odpowiedni program do kodowania. Będzie to w końcu narzędzie pracy, które może nie tylko ułatwić pracę, ale sprawić, że będzie ona znacznie przyjemniejsza. 

Ogromny wybór

Wybór programu to nie lada wyzwanie. Mamy obecnie do czynienia z tak dużym wyborem, że ciężko stwierdzić który z nich jest najlepszy. Studiowanie każdego może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto skupić się na artykułach pomagających w dobrze odpowiedniego pod nasze preferencje. 

Propozycje programów

Chociaż programów jest naprawdę dużo, to są takie, które bez wątpienia przodują na listach rankingowych. Poniżej zostaną one przedstawione i pokrótce opisane, aby ułatwić wybór dostosowany do swoich możliwości oraz preferencji. 

Visual Studio Code 

Jednym z programów, który niewątpliwie ma wielu wielbicieli jest Visual Studio Code. Jest to darmowy program, za który odpowiada firma Microsoft. Oferuje on ogrom dodatkowych funkcji, które znacząco ułatwiają kodowanie. VSC idealnie sprawdzi się pod wiele języków kodowania, dodatkowo ciągle rozwija się o nowe wtyczki i dodatkowe rozwiązania. 

Notepad++

Program Notepad++ to jedna z popularniejszych opcji, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszych propozycjach. Jego głównym atutem jest samoczynne rozpoznanie takich języków jak HTML, JavaScript czy PHP. Pozwala to na oszczędność czasu, gdyż wiele funkcji dzieje się po prostu automatycznie. Dodatkowo o program dbają jego użytkownicy, dzięki możliwości aktualizowania i rozszerzania pluginów. 

Atom

Ostatnią propozycją jest edytor Atom, który nieznacznie różni się od dwóch poprzednich propozycji. Edytor ten posiada naprawdę dużą bazę wtyczek, które pozwalają łączyć pracę edytorską z innymi platformami, takimi jak chociażby popularny WordPress. Nie brakuje również inteligentnego autouzupełniania oraz współdzielenia projektów za pomocą internetu. Ta ostatnia opcja pozwala na zintegrowanie kilku programistów, pracujących z różnych miejsc na świecie nad jednym projektem.

Zacznij od programu

Kodować można nawet w znanym wszystkim notatniku, jednakże nie oszukujmy się dobry program pozwoli zaoszczędzić czas oraz wiele nerwów. W zależności od swoich preferencji dobierz program, który spełni twoje oczekiwania. Masz duży wybór i na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie pod swoje upodobania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *