Figma – przyjemne i proste narzędzie do projektowania stron

Projekt to bardzo ważny element całego procesu tworzenia stron. Pozwala on zwizualizować pomysły, przekształcić idee siedzące w głowie w realne szkice i plany. Programów do projektowania jest bardzo dużo, jednak Figma z czasem zyskała coraz więcej zwolenników, wprowadzając takie zmiany, które niewątpliwie podnoszą jej standard nad innymi aplikacjami.

Poznaj Figmę

Co sprawia, że tak wiele designerów projektuje właśnie przy użyciu programu Figma? Jest to narzędzie bazujące na chmurze, które dzięki swoimi dodatkowym funkcjom upraszcza proces programowania, a dodatkowo może efektywnie łączyć pracę zespołową kilku projektantów. 

Jak działa Figma?

Figma działa na każdym systemie operacyjnym, sprawdzi się zarówno w przeglądarkach Windows PC, Mac czy Chromebook. Jest to niewątpliwie ogromny plus, kiedy musimy podzielić się projektem z innymi, a nie do końca wiemy w jakim systemie operacyjnym pracuje nasz partner. Dodatkowo udostępnianie jest bardzo proste i intuicyjne. Jest to zatem jeden problem z głowy. 

Każdy nasz krok zostaje automatycznie zapisany, przez co nie musimy kontrolować postępów swoich działań. Jest to kolejna cecha, która ułatwia pracę i zapobiega niechcianym przypadkom kiedy to tracimy połączenie i musimy zaczynać wszystko od nowa. 

Figma to nie tylko pojedynczy program, oferuje on dodatkowo wiele udogodnień, które sprawiają, że praca nad projektem jest znacznie łatwiejsze. Można tam prosto wklejać lub załadować zdjęcia, ikony czy diagramy z innych stron internetowych.

Figma znacząco ułatwia pracę pomiędzy designerem a programistą. Jedną z jej funkcji jest udostępnianie kodu w językach takich jak CSS,a co to oznacza w praktyce? Programista może z łatwością sięgnąć po kod, który tworzy się automatycznie, oszczędza mu to w dużym stopniu pracę.

Projektuj z przyjemnością

Powyższe treści to tylko niewielka dawka informacji o programie Figma. Ma on znacznie więcej atutów, a najlepszym sposobem aby to sprawdzić jest po prostu przetestowanie go. Założenie konta to nieskomplikowany proces, który w podstawowej formie jest darmowy. Jest to idealna propozycja aby zacząć swoją przygodę z projektowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *